O autorze
Poseł na Sejm RP VII kadencji z wykształcenia prawnik. Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Moim priorytetem jest polityka prorodzinna, wyrównywanie szans rozwoju uboższych regionów kraju, wprowadzanie rozwiązań wspierających małą i średnią przedsiębiorczość, praca na rzecz równouprawnienia kobiet oraz ekologia.

Rolniku, broń się przed ASF i rządem PiS

Albo sami się zabezpieczycie, albo likwidujecie hodowle. Takie rozwiązanie problemu ASF w Polsce oficjalnie proponuje hodowcom Jan Ardanowski, nowy minister rolnictwa. I to jest kwintesencja prawdziwego podejścia rządu do problemów polskiej wsi.

Kiedy poprzedni rząd oddawał władzę, w Polsce były tylko trzy ogniska ASF, czyli groźnej zakaźnej choroby świń. Pod koniec maja br. - już 112. Epidemia ASF postawiła pod znakiem zapytania opłacalność hodowli trzody chlewnej w Polsce, zachwiała rynkiem wartym ok. 18 mld zł. Rząd PiS przez trzy lata nie zrobił kompletnie nic, by w jakikolwiek sposób pomóc rolnikom. Rolniczy OPZZ wyliczył, że z powodu ASF zlikwidowanych zostało 3, 5 tys. gospodarstw.

I najwyraźniej zdaniem PiS to najlepszy sposób na uporanie się z problemem ASF. Rolnicy, którzy nie są w stanie samodzielnie zabezpieczyć gospodarstw, powinni zamknąć hodowlę - powiedział niedawno hodowcom Jan Ardanowski, nowy minister rolnictwa Przynajmniej szczerze, konkretnie i oszczędnościowo, bo jego poprzednik Krzysztof Jurgiel chciał za 400 mln zł zbudować płot na granicy z Białorusią w celu zatrzymania zarażonych dzików.


Zmień pracę i weź kredyt - radził młodemu bezrobotnemu były prezydent Komorowski. Dziś z tych samych metod korzysta minister Ardanowski. I to jest właśnie kwintesencja podejścia PiS do problemów polskiego rolnictwa. I odszkodowania za suszę, i pomysł Narodowego Holdingu Społecznego to jedynie hasła przedwyborcze bez pokrycia. Tak naprawdę w państwie PiS rolnik ma sam dbać o siebie, ewentualnie likwidować gospodarstwa. Widocznie zdaniem rządu polska wieś tak rozpasła się na 500 +, że na nic więcej nie zasługuje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...